Tailand— o‘z tarixi davomida hech qachon mustamlaka bo‘lmagan Janubi-Sharqiy Osiyodagi yagona davlat. Bu tayliklar uchun o‘ziga xos g‘urur hisoblanadi. Tailand poytaxti – Bangkok (tay tilida «Krung-Tep» – «Farishtalar shahri») davlatning eng yirik shahridir. Quyidagi kurortlar bor: Pattayya, Xua Xin, Rayong, Chang oroli, Samet oroli, Samui oroli, Krabi oroli, Pxuket oroli va h.k. Sizga mo‘jizakor Tailand qirolligi bo‘ylab unutilmas dam olish onlarini taklif qilamiz. Hammasi birda: plyajda dam olish, ekskursiyalar, shopping, tungi o‘yin-kulgilar bir turda birlashgan
| UCHIB KETISH | Dushanba / Chorshanba |
| QAYTIB KELISH | Payshanba / Dushanba |
| VIZA | Bangkok aeroportiga uchib borgach rasmiylashtiriladi, bir kishi uchun 2000 bat (taxminan 60$) |
Turning narxiga quyidagilar kiritilgan:
- Bangkokdagi nonushtalarni o‘z ichiga oluvchi Prince Palace 4* mehmonxonasida yashash – 2 kecha
- Pattayyadagi nonushtalarni o‘z ichiga oluvchi tanlangan mehmonxonada yashash – 7 kecha
- Guruh bo‘lib transfer: Bangkok aeroporti – Bangkok mehmonxonasi – Pattayya mehmonxonasi – Bangkok mehmonxonasi
- Bangkokka ekskursiya: Qirollik saroyi va Zumrad Budda ibodatxonasi, Vat Saken ibodatxona kompleksi, Qimmatbaho toshlar muzeyiga tashrif buyurish bilan, shuningdek Bangkokdagi eng mashhur va eng katta savdo-ko‘ngilochar markaziga safar (safar ixtiyoriy, qaytib kelish mustaqil ravishda, qo‘shimcha to‘lov evaziga amalga oshiriladi)
- Pattayyaga ekskursiya: Timsoh fermasi, timsohlar shousi, qadimiy toshlar parki; lateks fabrikasi va qimmatbaho toshlar muzeyini borib ko‘rish; fillar shousi, milliy madaniy shou, botanika bog‘i bo‘ylab sayr, kosmetika va ekzotik jonivorlar terisidan tayyorlangan buyumlar do‘koni
- Tailand SIM-kartasi (xonaga)
- Jonli orxideyalardan marjon (bir kishi uchun)
- Qabul qiluvchi turoperatordan firmali ryukzak (xonaga)
- Папка с полезной информацией (на комнату)
- Toshkent – Bangkok – Toshkent aviaparvozi:
- Kattalar uchun 3 966 317 so‘mdan boshlab
- Bolalar uchun 2 802 026 so‘mdan boshlab
- Tailandga vizani rasmiylashtirish vaqtida konsullik yig‘imi bir kishi uchun 60 AQSH dollari atrofida (Bangkok aeroportiga borganda to‘lanadi)
- Firma xizmatlari: bir kishi uchun 100 000 so‘m
COSY BEACH HOTEL 3* + (Pattayya) mehmonxonasida yashashda
- Bir o‘rinlik xonada – 4 958 000 so‘mdan boshlab
- Ikki o‘rinlik xonada – 2 918 000 so‘mdan boshlab
- Ikki o‘rinlik xonada qo‘shicha krovat – 2 883 900 so‘mdan boshlab
- Bir xonada ikki nafar katta yoshli bilan 12 yoshgacha bolaga – 2 550 900 so‘mdan boshlab
SIAM BAYSHORE RESORT 4* (Pattayya) mehmonxonasida yashash
- Bir o‘rinlik xonada – 7 046 900 so‘mdan boshlab
- Ikki o‘rinlik xonada – 3 934 900 so‘mdan boshlab
- Ikki o‘rinlik xonada qo‘shimcha krovat – 3 678 900 so‘mdan boshlab
- Bir xonada ikki nafar katta yoshli bilan 12 yoshgacha bolaga – 1 598 900 so‘mdan boshlab
CENTARA GRAND MIRAGE BEACH 5* (Pattayya) mehmonxonasida yashash
- Bir o‘rinlik xonada – 8 548 000 so‘mdan boshlab
- Ikki o‘rinlik xonada – 4 694 900 so‘mdan boshlab
- Ikki o‘rinlik xonada qo‘shimcha krovat – 4 694 900 so‘mdan boshlab
- Bir xonada ikki nafar katta yoshli bilan 12 yoshgacha bolaga – 2 766 900 so‘mdan boshlab
Tailand
Tailand har bir sayyohga o‘ziga xos ajoyibotlarni taklif qila olishi bilan noyobdir. Har qanday ta’bga, mablag‘ga mos, plyajda dam olish va ekstremal sarguzashtlar, qadimiy ibodatxonalar va tungi diskotekalar – Tailand mana shunday rang-barangligi bilan ajralib turadi. Shu bilan birga har bir sayyoh ushbu mamlakatda o‘ziga yoqqan mashg‘ulot bilan shug‘ullanishi mumkin. Mahalliy xalq sayyohlarga juda ham xayrixoh munosabatda bo‘ladi va har doim yordamga shay. Bu tushunarli, boisi ko‘pchilik shaharlarda sayyohlik biznesi – daromadning asosiy manbayi. Biroq dam olishda bo‘la turib, Tailandda ham ma’lum qoidalar borligini unutmaslik va ularga rioya qilish kerakligini bilish lozim.
Pattaya
Ushbu zamonaviy va jadal sur’atlar bilan rivojlanib borayotgan shahar Tailandning janubi-sharqiy qismida, Siam ko‘rfazi qirg‘og‘ida joylashgan.
Shahar mamlakat sharqining industrial jihatdan rivojlangan qismida joylashganligiga qaramay, u Tailandning eng asosiy sayyohlik markazi bo‘lib qolmoqda.
1. Tailand chegarasini kesib o‘tish uchun sayyoh pasportining amal qilish muddati qirollikdan ketish rejalashtirilgan kundan kamida 6 oy bo‘lishi kerak. O‘zbekiston fuqarolari uchib borganlaridan so‘ng sayyohlik vizasini olishlari mumkin (Visa on Arrival, mamlakatda 14 kun bo‘lib turish uchun, odatda bunday vizani uzaytirib bo‘lmaydi). Tailandga uchib borilgandan so‘ng sayyohlar pasport nazorati va bojxona zonasidan mustaqil ravishda o‘tishlari kerak bo‘ladi. Pasport nazoratini o‘tishdan oldin immigratsiya kartochkasini to‘ldirish lozim. Odatda, uni samolyotda berishadi, biroq hujjatni bevosita pasport nazorati ustunida ham olish mumkin. Har ikki qismi to‘ldiriladi – kirish va chiqish uchun. Kirishning bir qismi nazoratchi tomonidan olib qo‘yiladi. Immigratsiya kartochkasining qolgan qismini mamlakatdan chiqib ketishda pasport nazoratida taqdim etish uchun albatta saqlab qo‘yish kerak. Pasport nazoratidan o‘tib va yukni qabul qilgandan so‘ng siz bojxona zonasiga borasiz, u yerda tanlanib olinadigan tekshiruv o‘tkaziladi.O‘zbekiston fuqarolariga vizalar maxsus Visa on Arrival peshtaxtasida berilib, u yerda quyidagilarni taqdim etishingiz lozim:∙ Tailandni tark etish rejalashtirilgan kundan boshlab kamida 6 oy davomida amal qiluvchi pasport;∙ Pasport o‘lchamida vizani rasmiylashtirish uchun kamida 6 oy qolganida yorug‘ fonda olingan 3×4 sm li 1 ta surat;∙ Qaytib kelish chiptasining nusxasi (immigratsiya xizmatlari mamlakatdan uchib ketish sanasini tekshiradilar; nusxani aeroportdan qilish yoki oldindan tayyorlab qo‘yish mumkin);∙ Immigratsiya kartochkasi (odatda, samolyotda beriladi va to‘ldiriladi);∙ Viza anketasini oldindan maxsus (saytida yoki mustaqil ravishda qo‘lda aeroportga uchib keligandan so‘ng to‘ldiriladi) https://extranet.immigration.go.th/voaonline/voaonline/VoaonlineAction.do);

Таиланд — единственное государство Юго-Восточной Азии, которое никогда не было колонией. Для тайцев это предмет особой гордости.
Столица Бангкок (по-тайски «Крунг Теп» — «Город ангелов») — самый крупный город государства. Курорты: Паттайя, Хуа Хин, Районг, о.Чанг, о.Самет, о.Самуи, о.Краби, о.Пхукет и др.
Предлагаем Вам незабываемый отдых в удивительном Королевстве Таиланд. Все в одном флаконе: пляжный отдых, экскурсии, шоппинг, ночные развлечения уместились в одном туре, вобравшем в себя одни из самых ярких красок этой прекрасной страны.
| ОТПРАВЛЕНИЕ | Понедельник, Четверг, Суббота |
| ВОЗВРАЩЕНИЕ | Вторник, Пятница, Воскресенье |
| ВИЗА | По прибытию бесплатно |
В стоимость тура включено:
- Проживание в отеле Prince Palace 4* в Бангкоке на базе завтраков – 3 ночи
- Проживание в выбранном отеле в Паттайе на базе завтраков – 7 ночей
- Индивидуальный трансфер: аэропорт Бангкока – отель Паттайи – отель Бангкока – аэропорт Бангкока
- Обзорная экскурсия в Паттайе
- Авиа перелет Ташкент – Бангкок – Ташкент:
- Взрослый – от 8,500,000 сум
- Услуги фирмы: 200 000 сум на человека
При проживании в отеле COSY BEACH HOTEL 3*+ (Паттайя)
- В двухместном номере – от 8,000,000 UZS
При проживании в отеле HARD ROCK HOTEL 4*+ (Паттайя)
- В двухместном номере – от 13,600,000 UZS
При проживании в отеле SIAM BAYSHORE RESORT 4* (Паттайя)
- В двухместном номере – от 17,000,000 UZS
При проживании в отеле CENTARA GRAND MIRAGE BEACH 5* (Паттайя)
- В двухместном номере – от 20,050,000 UZS
Таиланд
Уникален тем, что он каждому туристу может предложить что-то особенное. Отели на любой вкус, от роскошных до бюджетных, пляжный отдых и экстремальные приключения, древние храмы и ночные дискотеки – Таиланд такой разнообразный. И, в то же время, каждый найдет в этой стране место и занятие по душе. Местные жители очень доброжелательно относятся к туристам, и всегда готовы помочь. Это и понятно, ведь в большинстве городов туристический бизнес – основной источник дохода. Однако, находясь на отдыхе, все-таки не следует забывать, что в Таиланде тоже есть определенные правила, и их стоит соблюдать.
Тайское название столицы, которое до сих пор использует население Бангкока, – «Крунг Тхеп Маха Накхон», что в переводе означает «Город Ангелов, Великая Столица», полное название столицы состоит более чем из 150 букв и зарегистрировано в Книге рекордов Гинесса, как самое длинное название города в мире! В настоящее время Бангкок – крупнейший торговый, политический, экономический, культурный и религиозный центр Таиланда. Современные торговые и коммерческие центры, супермаркеты, многочисленные отели, уровень которых считается одним из самых высоких в мире, небоскребы, утопающие в зелени парки и ботанические сады, рестораны и зоопарки украшают Бангкок и придают ему современный облик.
Паттайа
Это современный и быстроразвивающийся курортный город, который расположен в юго-восточной части Таиланда (Чонбури) на побережье сиамского залива.
Не смотря на то, что город находится в индустриальной части восточного региона страны, Паттайа продолжает оставаться одним из самых значимых туристических центров Таиланда.
1. Таиланд
Для пересечения границы Таиланда срок действия паспорта туриста должен быть не менее 6 месяцев от планируемой даты выезда из королевства. Граждане Узбекистана могут получить туристическую визу по прилету (Visa on Arrival, на 14 дней пребывания в стране, обычно такую визу продлить нельзя). По прилету в Таиланд туристам необходимо самостоятельно пройти паспортный контроль и зону таможни. До прохождения паспортного контроля следует заполнить иммиграционную карточку. Обычно ее выдают в самолете, но можно взять документ и непосредственно на стойке паспортного контроля. Заполняются обе части – на въезд и на выезд. Часть на въезд забирается контролером. Оставшуюся часть иммиграционной карточки обязательно сохранить для предъявления на паспортном контроле при выезде из страны. После прохождения паспортного контроля и получения багажа вы окажетесь в таможенной зоне, где может быть произведен выборочный досмотр.
Гражданам Узбекистана визы выдают на специальной стойке с надписью Visa оn Arrival, где необходимо предоставить:
∙ паспорт, действительный не менее 6 месяцев от планируемой даты выезда из Таиланда;
∙ 1 фотографию 3×4 см, сделанную не ранее, чем за 6 месяцев до оформления визы паспортного формата на светлом фоне;
∙ копию обратного билета (иммиграционные службы проверяют дату вылета из страны; ксерокопию можно сделать в аэропорту или заранее);
∙ иммиграционную карточку (как правило, выдается и заполняется в самолете);
∙ визовую анкету (заполняется заранее на специальном сайте https://extranet.immigration.go.th/voaonline/voaonline/VoaonlineAction.doили же самостоятельно от руки по прилету в аэропорту);
День 1: Прибытие в Бангкок переезд в Паттайю (1,5ч)
Прибытие и размещение в отеле выбранной категории.
День 2: Ознакомительная Экскурсия
День 2-8: Отдых
День 8: Трансфер в Бангкок
Мы были в Паттаи с ребенком. Я давно мечтал посмотреть парк Нонч-нуч (читал, что он лучший парк в мире). Мы поехали в конце марта. Знакомые пугали нас тропическим дождем. Но! Все было просто супер. И море, и экскурсии, и )) завтраки и бананы ). Нам организовали 2 бесплатные экскурсии от фирмы. Я забыл название фирмы-партнера Тревел-систем в Таиланде, но ими все было организовано классно. Мы благодарны Тревел-систем за отличный тур. Особенно менеджеру по Таиланду — Эля (не знаю работает ли она до сих пор или нет).
Добрый день,Батыр! Рады что Вам понравилось! Эля работает ?
Немного двоякое впечатление от Таиланда. Вроде все есть для отдыха, отличные отели, океан, пляжи. Но некоторые моменты, например, грязные улицы или яркие непристойные вывески заметно портят впечатление.
В Паттайе мои дети впервые увидели вживую настоящих слонов. Еще и в формате шоу. Восторгу не было предела. А раз довольны дети, то доволен и я.
На островах в Паттайе было облачно но мы сгорели с супругой, вечером температура скакала до 38.5 обязательно мажтесь солнце защитным кремом не обольщайтесь облачностью, это не Ташкент. А так все супер! Советую отель Rabbit Resort четыре звезды, чуть дороже чем другие но это того стоит, мало народу, тихо и спокойно, весь атель в виде эдэмского сада и очень много фотозон, парк нонгнуч это шедевр, для любителей экстрима — полет гиббона это просто находка, из морепродуктов для нас было самое приемлимо это криветки, тунец на барбикю, мидии. Фрукты — ананас, манго? остальные лично я не очень понял… водянистые…наши узбекистанские фрукты вкуснее. дуриан это что-то но не для меня я это понял…и если не обращать внимания на грязь в некоторых местах города то впечатление в целом хорошее, но благодаря по большей части экскурсиям, если ехать на короткий срок 7-10 дней то лучше заказать по больше экскурсий — больше хороших впечатлений привезёте с собой, а если самим шарахаться по городу — это не то для первого раза…
Спасибо за отзыв!)
Добрый день мы хотим поехать с семьёй как можно это сделать в плане с чего начинать???
Когда откроют рейсы в Таиланд?
Здравствуйте я хотел через месяц поехать в Тайланд…скажите пожалуйста сколько деньги уйдет на все 10 дней примерно спасибо за ответ