Toshkentdan Singapurga tur
Ushbu shahar-davlat ilmiy-fantastik romanlar sahifasidan tushib kelgandek. Futuristik binolar, top-toza ko‘chalar, noyob transport tizimi, har jabhada yuqori texnologiyalar – Singapur boshqa Osiyo megapolislariga mutlaqo o‘xshamaydi. Ammo bor-yo‘g‘i bir necha o‘n yillar oldin u mustaqillikni qo‘lga kiritgan Britaniya mustamlakalaridan biri bo‘lgan.
Bugungi kunda shahar 28 tumanga bo‘lingan bo‘lib, ularning har birida qiziqarli narsalarni topish mumkin. Tarixan Mustamlaka tumani, Markaziy ishbilarmon tuman, Xitoy va Arab kvartallari, Kichik Hindiston, Marina-Bey sohil tumani, orol tumanlar – Sentosa, Ubin va hokazolarni ajratish qabul qilingan.
| JO‘NAB KETISH | Payshanba: Uchib ketish 21:20, Uchib kelish 08:10 (juma) |
| QAYTIB KELISH | Juma |
| VIZA | Narxga kiritilgan |
Jadvalda o‘zgarishlar bo‘lishi mumkin. Ariza berganda aniqlik kiritishingizni so‘raymiz.
- Nonushtalarni o‘z ichiga oluvchi tanlangan mehmonxonada 7 kecha yashash
- Kelish va ketish uchun individual transferlar
- Kelish uchun rus tilida so‘zlashuvchi gid
- Ekskursiya, shu jumladan rus tilida so‘zlashuvchi gid, transferlar, kirish chiptalari dasturga muvofiq
- Singapurga viza
- Individual tibbiy sug‘urta
- Aviaparvoz: Toshkent – Singapur – Toshkent kattalar uchun 805.00 so‘mdan, bolalar uchun (2 yoshdan 12 yoshgacha bo‘lgan) 2.630.000 so‘m
- Firma xizmatlari – bir kishi uchun 100 000 so‘m
- Tibbiy sug‘urta
Eslatma:
- Turning narxi mavsumiylik va kursning o‘zgarishi sababli oldindan ogohlantirmasdan o‘zgarishi mumkin.
- Ekskursiyada kutilmagan holatlar yuzaga kelganda (ob-havo sharoitlari, o‘zini yomon his qilish va h.k.) kirish chiptalari qaytarib va almashtirib berilmaydi
Стоимость тура на ОДНОГО ЧЕЛОВЕКА при двухместном размещении в номере
2 o‘rinlik joylashtirishda – bir kishi uchun 7 175 000 so‘mdan
2 o‘rinlik joylashtirishda – bir kishi uchun 7 585 000 so‘mdan
Отель Orchard Hotel Singapore 5*
2 o‘rinlik joylashtirishda – bir kishi uchun 8 692 000 so‘mdan
Singapur rango-rang – bu yerda ultrazamonaviy osmono‘par binolar mustamlaka vaqtidagi imoratlar bilan birga hayot kechirmoqda. Madaniy obidalarning katta qismi poytaxtda, ayniqsa, mustamlaka markazida va madaniy kvartallarda joylashgan. Singapur – yirik sanoat va urbanizatsiya markazi bo‘lishiga qaramay, bu yerda ko‘plab istirohat bog‘larida tabiiy boyliklar puxtalik bilan saqlab qolingan. Ular orasida Milliy bog‘, Jurong qush bog‘i, Manday orxideya bog‘ini ajratib ko‘rsatish mumkin.
Singapurni Osiyoning boshqa shaharlaridan ajratib turuvchi jihat uning mutlaqo tozaligi va tartibligidir. Bunga Osiyodagi turli xalqlarning yorqin milliy va diniy bayramlaridagi tomoshalarni qo‘shish mumkin.
Iqlim va mavsumiylik
Singapur iqlimi tekis, issiq va juda ham nam. Yil bo‘yi havo harorati kam o‘zgaradi – +26 °C dan +30 °C gacha, shu sababli bu yerga istalgan oyda kelish mumkin. Biroq eng sovuq va yomg‘irli vaqt noyabrdan fevralgacha ekanligini inobatga olish lozim.
Taomlar
Zamonaviy Singapur – bu taom shinavandalari uchun haqiqiy jannat, chunki bu yerda minglab restoranlar faoliyat yuritadi – Osiyo delikateslarini o‘z ichiga oluvchi ko‘cha bozorlaridan tortib Mishlen yulduziga ega mavzuiy oshxonalargacha. Milliy taomlarning asosini xitoy, hind, malay va yevropa an’analari tashkil qiladi. Ushbu mamlakat Xitoydan vokada – mahsulotlar sanoqli daqiqalarda qovuriladigan chuqur tovada tayyorlash san’atini o‘zlashtirib olgan. Hindiston o‘nlab ziravorlarni taqdim qilgan, malay merosi yeryong‘oq pastasi va grilda pishirilgan go‘shtni yoqtirishda namoyon bo‘ladi, yevropalik mustamlakachilar esa o‘zlaridan so‘ng oliy toifadagi taomlarni tayyorlash usullarini qoldirishdi.
1-kun: Yetib kelish
2-kun: Ekskursiya
Kuzatuv ekskursiyasi – shahar bo‘ylab qiziqarli va ta’limiy ekskursiya.
3-kun: Sentoza oroli
Mehmonxonada nonushta. 10.00 Sentoza oroli – Faber tog‘iga individual transfer, Arqon yo‘li bo‘ylab orolga yo‘l, UNIVERSAL STUDIO ko‘ngilochar parkiga tashrif, bo‘sh vaqt. Transfer faqat bir tomonga, gid taqdim etilmaydi.
4-7-kunlar: Bo‘sh vaqt
8-kun: Tark etish
Mehmonxonani tark etish. Aeroportga individual transfer (gidsiz).
Viza olish uchun arizachining bitta yangi fotosuratini taqdim etish lozim (vizaga ariza berishdan uzog‘i bilan 3 oy oldin olingan). Fotosuratlar professional tarzda olingan, RANGLI bo‘lishi kerak va:
- Oq fonda olingan, yuzning o‘ziga xosliklari, shuningdek yuzning orqa fonga nisbatan yetarli darajada ajralib turishi sezilishi lozim, havaskor suratga olishdagidek soyalar bo‘lmasligi kerak;
- Fotosuratning sifati yuqori aniqlikda va suratning markazida joylashgan bo‘lishi lozim;
- Surat elektron shaklda taqdim etilishi kerak;
- Fotosuratning elektron nusxasi uchun surat ko‘pi bilan 60 Kb da JPEG formatida, QAT’IY ravishda 400 x 514 pikselda taqdim etilishi kerak (3×4 – pasportdagidek).
- Fotosurat burchaklar va ovallarsiz bo‘lishi kerak.
- Fotosuratda butun yuz tabassumsiz, quyosh ko‘zoynaklarisiz, bosh kiyimisiz (diniy yoki etnik holatlardan tashqari).

Сингапур 4 дня / 3 ночи
Это город-государство, будто бы сошедший со страниц научно-фантастического романа. Футуристические здания, идеально чистые улицы, уникальная транспортная система, высокие технологии во всем – Сингапур так не похож на остальные азиатские мегаполисы. А ведь всего несколько десятилетий назад он был одной из британских колоний, получивших независимость.
Сегодня город разделен на 28 районов, в каждом из которых можно найти что-нибудь интересное. Исторически принято выделять Колониальный район, Центральный деловой район, Китайский и Арабский кварталы, Малую Индию, прибрежный район Марина-Бей, островные районы – Сентоса, Убин и так далее.
| ОТПРАВЛЕНИЕ | воскресенье |
| ВОЗВРАЩЕНИЕ | четверг |
| ВИЗА | Требуется в Сингапур |
Возможны изменения в расписании. Просьба уточнять при Заявке.
В СТОИМОСТЬ ВКЛЮЧЕНО:
- 3 ночи проживания в отеле в Сингапуре;
- Питание – завтраки;
- Групповой трансфер аэропорт – отель Сингапур – аэропорт;
- Билеты на знаменитый обзорный тур Hop On-Hop Off на двухэтажном экскурсионном автобусе (любой день, кроме среды);
- Оформление визы.
В СТОИМОСТЬ НЕ ВКЛЮЧЕНО:
- Международный перелёт (от 8.900.000 сум);
- Внутренний перелет (от 300$)
- Персональные расходы;
- Страховка.
ЧТО ВЫ УВИДИТЕ:
Ключевые достопримечательности Сингапура, такие как:
- Сады у залива,
- Исторический отель Raffles,
- Набережная Клар Ки
- Сингапурский Флайер,
- Мерлион,
- Марина-Бэй-Сэндс,
- Эспланада
- Орчард-роуд и многие другие
Стоимость указана за 1 человека, при проживании в указанной категории номера:
HOTEL BOSS, V HOTEL LAVENDER, V HOTEL BENCOOLEN 3*
Стандартный номер от 7 124 000 сум
HOTEL G SINGAPORE 4*
Стандартный номер от 7 902 500 сум
Parkroyal On Beach Road
Стандартный номер от 8 300 600 сум
При желании можно до бронировать дополнительные ночи.
Сингапур многолик – здесь уживаются ультрасовременные небоскребы с уголками времен колонизации. Большая часть культурных достопримечательностей расположена в столице, особенно в колониальном центре и этнических кварталах. Несмотря на то, что Сингапур – крупный промышленный и урбанизированный центр, здесь тщательно сохраняются природные богатства в многочисленных парках. Среди них следует выделить Национальный парк, птичий парк Джуронг, парк орхидей Мандай.
Характерным отличием Сингапура от других азиатских городов является его абсолютная чистота, ухоженность и порядок. Ко всему этому стоит добавить захватывающие зрелища многочисленных ярких национальных и религиозных праздников разных народов Азии.
Климат Сингапура ровный, жаркий и очень влажный. В течение года температура воздуха меняется мало – от +26 С до +30 C, поэтому приезжать сюда можно в любом месяце. Однако, стоит учитывать, что наиболее прохладное и дождливое время – с ноября по февраль.
Современный Сингапур – это рай для гурманов, ведь здесь работают тысячи ресторанов – от уличных рынков с азиатскими деликатесами до тематических заведений, отмеченных звездами Мишлена. В основе национальных блюд – китайские, индийский, малайские и европейские традиции. От Китая страна переняла умение готовить в воке – глубокой скороводе, где продукты обжариваются за считаные минуты. Индия подарила десятки пряностей, малайское наследие проявилось в любви к арахисовой пасте и мясу на гриле, ну а европейские колонизаторы оставили после себя приемы высокой кухни.
День 1: Прибытие
Прибытие в Сингапур. Групповой трансфер в отель. В 14.00 – заселение, отдых.
День 2: Экскурсия
Билеты на знаменитый обзорный тур Hop On-Hop Off на двухэтажном экскурсионном автобусе
День 3: Свободный день
День 4: Выселение
Выселение из отеля. Групповой трансфер в аэропорт (без гида).
ОФОРМЛЕНИЕ ВИЗЫ для граждан РОССИИ и СНГ
- Мульти виза – 60ти-дневная (электронная)
- Срок действия визы начинается с даты выпуска на 60 дней
- Многократный въезд с максимальной длительностью проживания в стране при каждом въезде – 30 дней
- Срок оформления визы – до 5 рабочих дней
Для оформления визы в Сингапур необходимо предоставить:
– сканированный паспорт (первая страничка)
– 1 цветное фото на светлом фоне (3х4см)
– адрес прописки и место работы.
НЕОБХОДИМЫЕ ДОКУМЕНТЫ ДЛЯ ОФОРМЛЕНИЯ ВИЗЫ в Сингапур
– Фото – цветное фото на светлом фоне (3х4см)
– Сканированный паспорт (первая страничка)
– Бронирование отеля через компанию
– Авиабилеты
– Заполненная анкета – Form 14A
Сингапур это действительно город мечты! Я проехался на метро, кстати очень чистом и красивом, был в зоопарке, в знаменитых садах и в чайна тауне! Очень хотелось съездить в их океанариум, но не хватило времени. В общем, если будете в Сингапуре не поддавайтесь ленивому отдыху, а обязательно осмотрите все, вам точно понравится!
Отдых в Сингапуре — возможность узнать чуточку больше об этой удивительной стране. Здесь странным образом сочетаются друг с другом суперсовременные небоскребы и колоритные маленькие кварталы, мировые банки, роскошные отели и древние индуистские и буддистские храмы. Ехать или не ехать? На мой взгляд — однозначно ДА!
Мы сразу же отправились в знаменитый бассейн на 57 этаже. Вид просто потрясающий! А еще нам очень понравилось кататься на автобусе-амфибия, который едет по дороге, а потом по воде. Впечатлений о городе масса, в одном отзыве не передашь, надо ехать!
Самые яркие впечатления конечно от Сентозы! Для парка аттракционов мы выделили целый день, очень понравились американские горки и огромный аквариум. В общем, Сингапур ни разу не разочаровал. Но сразу скажу, что цены здесь не самые низкие, поэтому продумайте свой бюджет заранее))
Было необычно увидеть, что Сингапур разделен на разные этнические кварталы. Гуляя по каждому из них, будто посещаешь отдельную страну. Для меня это было в новинку.
По-моему, лучшее время для прогулок по Сингапуру – вечер, когда зажигаются все огни. Вот что действительно впечатляет!