Chexiya –Germaniya- Gollandiya-Belgiya-Lyuksemburg
Chexiya – unda slavyan o‘ziga xosligi, o‘rta asrlarning rasmiyatchiligi va yengil zamonaviylik mujassamlashgan. Hatto eng talabchan sayyoh ham qidirgan narsasini topadi. Siz bu yerga oilangiz bilan tabiat qo‘ynida dam olishingiz yoki istalgan tog‘-chang‘i kurortida vaqtingizni maroqli o‘tkazishingiz, shuningdek do‘stlaringiz bilan kelib, barcha diqqatga sazovor joylarni ko‘rishingiz, O‘rta asr qal’alariga tashrif buyurishingiz va zamonaviy Yevropa poytaxti hayotiga sho‘ng‘ishingiz, kurortlardan birida sog‘lig‘ingizni yaxshilashingiz mumkin.
Chexiya eski kapitalistik Yevropaga muvaffaqiyatli singib ketishga muvaffaq bo‘ldi. Ammo Yevropa bilan solishtirganda, bu yerda hamma narsa arzonroq va sayyohlarga o‘zgacha do‘stona munosabatda bo‘lishadi. Bir tomondan, o‘zingizni mehmondek va shu paytning o‘zida xuddi uydagidek his qilasiz. Chexiya Respublikasining yuragi Praga shahridir. U haqli ravishda dunyodagi eng go‘zal shaharlardan biri. Bu yerda sipo gotika va nafis barokko, klassitsizm va renessans ajoyib tarzda uyg‘unlashgan.
Germaniya – Yevropa jamiyati haqida yaxshiroq tasavvurga ega bo‘lish uchun albatta Germaniyaga tashrif buyurishingiz lozim. Dunyoning eng rivojlangan davlatlaridan biri – Yevropa monarxiyasining beshigi, mashhur olimlar va ijodkorlar vatani. Germaniya misolida sivilizatsiya rivojlanishining asosiy bosqichlarini va aksariyat Yevropa davlatlarining tarixini kuzatish mumkin. Germaniya siyosatda, sportda, madaniyatda va sanoatda yetakchi davlatlardan hisoblanadi. Mukammallikka bo‘lgan intilish bu mamlakatni o‘ziga xos qulayliklar hududiga aylantirdi, hatto mayda-chuyda narsalarda ham eng yuqori darajadagi xizmatni kuzatish mumkin. Shuning uchun Germaniya bo‘ylab sayohat qilish juda yoqimli.
Belgiya – Belgiyaning asosiy boyligi uning madaniy merosidir: buyuk rassomlarning ajoyib polotnolari, jahon ahamiyatiga ega qadimiy qal’alar, shokolad navlari. Belgiya taom shinavandalari orasida alohida o‘rin tutadi – o‘zining mazali oshxonasi tufayli mamlakatda Mishlen yulduziga ega ko‘plab restoranlar mavjud.
Qirollikning poytaxti – Bryusselda Yevropa Ittifoqi va NATOning shtab-kvartirasi joylashgan. Belgiya «ozodlik shamoli» bilan to‘yingan va, ehtimol, bejizga uning milliy adabiy qahramoni, jasur Til Ulenshpigel barhayot bo‘lib qoldi, u «yoshligini ham, kuchini ham, xushbichimligini ham yo‘qotmagan, chunki Flandriyaning sevgisi va ruhi qarimaydi».
Niderlandiya – ko‘pincha Gollandiya deb ataladigan kichik mamlakat butun dunyoda pishloqlari, lolalari, chinnilari, kanallari va ajoyib rassomlari, yog‘och boshmoqlari va tegirmonlari bilan mashhur. Mamlakat bilan tanishish ko‘p hollarda Niderlandiya poytaxti – Amsterdamdan boshlanadi. Shahar Yevropaning madaniy an’analarini saqlab qolgan eng yirik tarixiy markazlaridan biridir. Bu yerda 100 dan ortiq kanallar mavjud bo‘lib, ular ko‘priklar bilan bog‘langan 90 ga yaqin orollarni tashkil qiladi va bularning barchasi birgalikda noyob muhitni tashkil qiladi. Ushbu go‘zal va shinam shaharning ko‘plab kanallari bo‘ylab sayr qilish, rang-barang uylar, bog‘lar va ko‘chalarni tomosha qilish iliq taassurotlarni baxsh etadi.
Bu dunyodagi eng maftunkor va erkinlikni sevuvchi mamlakat! Shubhasiz, Gollandiya tashrif buyurishga arziydigan davlat!
Lyuksemburg – Mamlakat nomi keyinchalik davlat poytaxti paydo bo‘lgan kichik Lyutselburg qal’asi nomidan kelib chiqqan. Lyuksemburg Buyuk Gersogligi – mustaqil va dunyodagi eng kichik davlatlardan biri. Lyuksemburgning markazi uning poytaxti Lyuksemburgdir. Bir qarashda, Lyuksemburg Yevropadagi juda kichik poytaxtlardan biri, lekin aslida unday emas. Maydonining mittiligiga qaramay, Lyuksemburg o‘zining go‘zalligi, tarovati va nafisligi bilan minglab sayyohlarni o‘ziga jalb qiladi.
NARXGA QUYIDAGILAR KIRITILGAN:
- Praga aeroporti – mehmonxona – Praga aeroporti transferi
- Praga mehmonxonasida yashash, Kyolnda 1 kecha va Bryusselda 1 kecha (dastur bo‘yicha)
- Ovqatlanish turi – nonushtalar
- Ekskursiya dasturi
- Rus tilida so‘zlashuvchi gid xizmati
- Tur bo‘yicha transport xizmati
QUYIDAGILAR UCHUN QO‘SHIMCHA TO‘LANADI:
- Toshkent – Moskva – Praga – Moskva – Toshkent aviaparvozi:
- Kattalar tarifi – 1 kishi uchun 9.500.000 so‘mdan boshlab
- Bolalar tarifi 6.650.000 so‘mdan boshlab
- Tibbiy sug‘urta – 1 kishi uchun 12 dollar davlat kursi bo‘yicha
- Firma xizmatlari: 1 kishi uchun 100 000 so‘m
- Viza – 97 yevro, to‘lov so‘mli kartadan
Toshkentdan Istanbul orqali tranzit bilan uchish
Praga aeroportida kutib olish, mehmonxonaga transfer. Bo‘sh vaqt
Mehmonxonada nonushta, «Eski shahar va yahudiylar kvartali» Praga bo‘ylab piyoda ekskursiyasi.
3 – 6-kunlar
«Gollandiya-Belgiya-Lyuksemburg» 3 kunga safar ekskursiyasi
Birinchi kun – Jo‘nab ketish – 09:30 da Pragadan, autlet-markazga kirib o‘tish, kechki ovqat uchun vaqt. Kechqurun Kyoln mehmonxonasiga joylashish.
Ikkinchi kun
Nonushtadan so‘ng Kyoln bo‘ylab sayr qilish, 9:30 da Amsterdamga jo‘nash, Amsterdamda bo‘sh vaqtda tushlik. Amsterdamda siz kanallar bo‘ylab romantik sayohatga chiqasiz (qo‘shimcha to‘lanadi – 10,50 €/kishi boshiga), keyin shahar bo‘ylab piyoda sayohat: siz rang-barang Amsterdamni – Dam soborini, kichik eski tor ko‘chalar, uylar va mashhur qizil chiroq tumanini ko‘rasiz. Bo‘sh vaqt, soat 17:00 atrofida Antverpenga (Belgiya) jo‘nash, Antverpen bo‘ylab piyoda sayohat. Antverpen qirollikning eng qadimiy shaharlaridan biri boʻlib, unga 8-asrda asos solingan. Bugungi kunda bu mamlakatning eng yirik madaniy markazi bo‘lib, u yerda eng boy suratlar to‘plami nafaqat muzeylarda, balki shaharning cherkovlari va soborlarida ham namoyish etilgan. Shuningdek, u olmoslarni qayta ishlash va sotish bo‘yicha eng yirik markazlardan biri hisoblanadi (dunyodagi 16 olmos birjasidan 4 tasi shu shaharda joylashgan).
Bryusselga jo‘nab ketish, mehmonxonaga joylashish.
Uchinchi kun
To‘rtinchi kun
04:30 atrofida Pragaga yetib kelish. Mehmonxonaga joylashish.
Praga. Bo‘sh kun.
Mehmonxonada nonushta. Bo‘sh kun.
Nonushta. Aeroportga transfer, Toshkentdan Moskva orqali tranzit bilan uchish
Istanbul orqali transit parvoz
TURNING NARXI 3*li mehmonxonada yashashda 1 kishi uchun berilgan:
2 o‘rinlik nomerda yashashda – 670 yevrodan boshlab
1 o‘rinlik nomerda yashashda – 840 yevrodan boshlab
3 o‘rinlik nomerda yashashda – 630 yevrodan boshlab
TURNING NARXI 4*li mehmonxonada yashashda 1 kishi uchun berilgan:
2 o‘rinlik nomerda yashashda – 710 yevrodan boshlab
1 o‘rinlik nomerda yashashda – 940 yevrodan boshlab
3 o‘rinlik nomerda yashashda – 680 yevrodan boshlab
Chexiya Respublikasiga vizani rasmiylashtirish uchun zarur bo‘lgan hujjatlar ro‘yxati.
- Yevropa Ittifoqi tomonidan ma’qullangan vaksina olganlik to‘g‘risidagi sertifikat: AstraZeneca (Vaxzevria), Moderna (Spikevax), Johnson&Johnson (Janssen), PfizerBioNTech (Comirnaty), Covidshield
- Chegarani kesib o‘tish uchun, emlash sertifikatiga qo‘shimcha ravishda, salbiy PSR testi talab qilinadi.
- Xorijga chiqish pasporti va fuqarolik pasportining barcha varaqlarining belgilari va muhrlari bo‘lgan nusxalari.
- Yaqin qarindoshlar (eriga) uchun hujjatlar nusxalari.
- 3,5×4,5 sm o‘lchamdagi 2 ta joriy biometrik fotosurat, yuz oq fonda yirik planda bo‘lsin
- Plastik kartochkada chet el valyutasida hisobvaraqning mavjudligi to‘g‘risida bankdan hisobdagi qoldiq ko‘rsatilgan ma’lumotnoma, karta nusxasi, hisobvaraq raspechatkasi
- Ishdan egallab turgan lavozim to‘g‘risida ma’lumotnoma.
- Ta’til taqdim etilganlik to‘g‘risida ish beruvchining tasdiqnoma-ma’lumotnomasi.
- Ish joyidan maosh to‘g‘risida ma’lumotnoma.
- Mehnat daftarchasining nusxasi va mehnat.uz dan elektron shaklda
- Firma hujjatlari (ta’sis shartnomasi, hokimlikda ro‘yxatdan o‘tish, litsenziya)
- Qarzdorlik yo‘qligi to‘g‘risida soliq idorasidan ma’lumotnoma.
- Yillik aylanma to‘g‘risida bankdan ma’lumotnoma
- Patent nusxasi bilan.
Ayni vaqtda ishsiz bo‘lganlar uchun:
- Yashash joyidan ma’lumotnoma.
- Sayohat homiysi bo‘lgan eng yaqin qarindoshlaridan birining ish haqi ko‘rsatilgan ish joyidan ma’lumotnoma.

С октября до мая вылет транзитом через Стамбул
Чехия – в ней присутствует и славянская самобытность, и средневековая чопорность, и легкая современность. Даже самому взыскательному туристу будет на что посмотреть. Сюда можно отправиться с семьей, чтобы отдохнуть на природе или же активно провести время на каком-либо горнолыжном курорте, можно поехать с друзьями и осмотреть все достопримечательности, побывать в средневековых замках и окунуться в жизнь модной европейской столицы, можно поправить здоровье на одном из лечебных курортов.
Чехия удачно вписалась в старую капиталистическую Европу. Но в сравнении с Европой здесь все дешевле, а туристов встречают с особой славянской приветливостью. С одной стороны чувствуешь себя, как в гостях, и в то же время совсем как дома. Сердце Чехии – город Прага. Она по праву входит в число самых красивых городов мира. Здесь прекрасно сочетаются строгая готика и изысканный барокко, классицизм и ренессанс.
Германия – Чтобы составить более полное представление о европейском обществе, непременно стоит побывать в Германии. Одно из самых высокоразвитых государств мира – колыбель европейской монархии, родина знаменитых ученых и творцов. На примере Германии можно отследить основные вехи развития цивилизации и истории большинства европейских государств. Германия считается законодательницей моды: в политике, спорте, культуре и промышленности. Фанатичное стремление к безупречности сделало эту страну – территорией особого комфорта, высочайший уровень сервиса прослеживается даже в нюансах. Поэтому путешествовать по Германии – одно удовольствие.
Бельгия – Основное богатство Бельгии — ее культурное наследие: прекрасные полотна великих художников, старинные замки мирового значения, роскошные сорта шоколада, особое место занимает Бельгия и среди гурманов – благодаря непревзойденной кухне в этой стране наибольшая концентрация ресторанов, отмеченных звездами Michelin и огромная разновидность сортов пива.
Именно в столице королевства – Брюсселе находятся штаб-квартиры ЕС и НАТО. Бельгия пропитана «ветром свободы», и, возможно, не зря её национальный литературный герой – доблестный Тиль Уленшпигель остался бессмертен, «не утратив ни юности, ни силы, ни красоты, ибо любовь и дух Фландрии не стареют».
Нидерланды – небольшая страна, которую часто называют Голландией, славится на весь мир своими сырами, тюльпанами, фарфором, каналами и превосходными художниками, деревянными башмаками и мельницами. Знакомство со страной в большинстве случаев начинается со столицы Нидерландов – Амстердама. Город является одним из крупнейших исторических центров Европы, который сохранил культурные традиции. Здесь расположено более 100 каналов, которые образуют близко 90 островов, соединённых между собой мостами, а всё это вместе взятое образует неповторимую атмосферу. Прогулка по многочисленным каналам этого красивого и уютного города принесёт массу впечатлений от осмотра разноцветных домиков, парков и улочек.
Это самая очаровательная и свободолюбивая страна в мире! Безусловно, страна, которую необходимо посетить!
Люксембург – Название страны происходит от названия маленького замка Лютцельбург, из которого позднее выросла столица государства. Великое Герцогство Люксембург — независимое государство, одна из самых маленьких стран мира. Центр Люксембурга – это его столица Люксембург. На первый взгляд, Люксембург – очень небольшая европейская столица с кажущейся провинциальностью, но на самом деле это не так. Несмотря на такой крошечный размер, Люксембург умеет упаковать свою горстку квадратных миль с очаровательным блеском и шиком.
В СТОИМОСТЬ ВКЛЮЧЕНО:
- трансфер аэропорт Праги-отель-аэропорт-Праги
- проживание в выбранном отеле Праги
- 3-х дневная экскурсия Голландия-Бельгия-Люксембург (возможна замена на другую экскурсию в случае недобора группы)
- питание – завтраки
- услуги русскоговорящего гида
- транспортные услуги по туру
ДОПОЛНИТЕЛЬНО ОПЛАЧИВАЕТСЯ:
- Авиабилет Ташкент-Прага-Ташкент
- Туристический налог 1.5-2.0 евро в день с человека
- Медицинская страховка – 10 $ на 1 чел в сумах по гос курсу
- Услуги фирмы: 500 000 сум с человека
- Визовый и сервисный сбор Визового Центра – € 117 с человека, оплата с сумовой карты или наличными в сумах
Вылет из Ташкента. Встреча в аэропорту Праги, трансфер в отель. Свободное время
Завтрак в отеле, пешеходная экскурсия по Праге «Старый город и еврейский квартал».
День 3 - 6
Выездная экскурсия на 3 дня «Голландия-Бельгия-Люксембург»
Первый день – Отъезд – в 09:30 из Праги, заезд в аутлет–центр, время на ужин. Вечером размещение в отеле в Кельне.
После завтрака прогулка по Кельну, выезд в Амстердам в 9:30, обед в свободное время в Амстердаме. В Амстердаме Вы совершите романтическую прогулку на кораблике по каналам Амстердама (дополнительно оплачивается – 10.50 €/чел), затем пешеходная экскурсия по городу: Вы увидите разноликий Амстердам – и собор Дам, и узкие улочки с маленькими старинными домиками, и известный район красных фонарей. Свободное время, около 17:00 выезд на Антверпен (Бельгия), пешеходная экскурсия по Антверпену. Антверпен – один из старейших городов в Королевстве, основанный в 8 веке. Сегодня это крупнейший культурный центр страны, где богатейшая коллекция живописи представлена не только в музеях, но и церквях и соборах города. Также это один из самых крупных центров по обработке и продаже бриллиантов (в городе находится 4 бриллиантовых биржи из 16-ти всего мира).
Отправление в Брюссель, размещение в отеле.
Прибытие около 04:30 – в Прагу. Размещение в отеле.
Прага. Свободный день.
Завтрак в отеле. Свободный день.
Завтрак. трансфер в аэропорт, вылет в Ташкент
СТОИМОСТЬ ТУРА дана на 1 человека при проживании в отеле 3*:
- При проживании в 2-х местном номере– от 1.020 евро в сумах по гос.курсу
- При проживании в 1-местном номере – от 1.610 евро в сумах по гос курсу
СТОИМОСТЬ ТУРА дана на 1 человека при проживании в отеле 4*:
- При проживании в 2-х местном номере – от 1.250 евро в сумах по гос.курсу
- При проживании в 1-местном номере – от 2.030 евро в сумах по гос.курсу
НЕОБХОДИМЫЕ ДОКУМЕНТЫ ДЛЯ ПОСОЛЬСТВА ЧЕХИИ:
- загран Паспорт + внутренний зеленый
ЕСЛИ ID карта, то дополнительно нужно с сайта mygov.uz распечатать документ о прописке
- свидетельство о браке, КОПИЯ ПАСПОРТА СУПРУГИ
СВидетельства о рождении на детей до 18 лет
- 2 актуальные биометрические фотографии размером 3,5×4,5 см., на белом фоне, лицо крупным планом
- справка с банка о наличии валютной карты
- Оригинал банковской выписки о движении средств на пластиковой карточке за последние ТРИ МЕСЯЦА.
- Справка с работы о занимаемой должности
- Справка-подтверждение работодателя о предоставлении отпуска на период поездки (С УКАЗАНИЕМ ДАТ С … И ПО …)
- Справка с работы о зарплате за последний календарный год, помесячно с сайта mygov.uz
- Копия трудовой книжки , можно в электронном варианте распечатать с сайта mygov.uz
ИЛИ:
- Документы фирмы (устав, регистрация в хокимияте, лицензия) с сайта mygov.uz
- Справка о дивидендах или иных доходах
- Справка из налоговой об отсутствии задолженностей с сайта mygov.uz
- Справка с банка о годовом обороте фирмы
ИЛИ
- Патент с ксерокопией, гувохнома
- Документ о доходах (выписка из банка о годовом обороте фирмы и т.п.)
Для пенсионеров – пенсионное удостоверение и справка о размере пенсии
на детей:
справки с учебного заведения
свидетельства о рождении
если ребенок выезжает с одним из родителей, то нотариальное разрешение от второго родителя
Все вышеперечисленные документы обязательны для предоставления в Посольство, переводятся на русский или английский язык.